Ilmoittautuneet

Keitä NUORI2019-tapahtumaan osallistuu? Kenen kanssa voisin sopia tapaamisen Turkuun? Tsekkaa täältä!

Julkaisemme noin kerran kuussa niiden tapahtumaan ilmoittautuneiden nimet, jotka ovat antaneet ilmoittautumisen yhteydessä luvan nimien julkaisemiseen. Mikäli haluat nimesi poistettavan tältä sivulta, olethan meihin sähköpostitse yhteydessä.

Tapahtumaan on ilmoittautunut 1302 osallistujaa, joista 1055 on antanut luvan nimensä julkaisemiseen tapahtuman verkkosivuilla. Listaus päivitetty 5.3.2019.

 

Mari Myllylä Alavieskan kunta/Sivistyspalvelut
Meriam Trabelsi Nicehearts ry, Vantaan Tyttöjen Tila
Laura Alikoski Nicehearts ry/ Vantaan Tyttöjen Tila
Anitta Jaakola Ranuan kunta, vapaa-aikatoimi
Saija Kontiola Ranuan kunta, vapaa-aikatoimi
Jenna Pirttijärvi Ranuan kunta, vapaa-aikatoimi
Taneli Koivukangas Ranuan kunta, vapaa-aikatoimi
Heini Niemelä Ranuan kunta, vapaa-aikatoimi
Sofia Romppainen Ranuan kunta, vapaa-aikatoimi
Mikko Niemi Pirkkalan kunta
Henna Heikkilä Pirkkalan kunta/lasten ja nuorten tukipalvelut
Anu Utter Pirkkala kunta/lasten ja nuorten tukipalvelut
Anne Lindgren Tehy ry / STTK
Reija Kankilampi Huittisten kaupunki, nuoriso- ja liikuntapalvelut
Elina Elme Outward Bound Finland
Martti Rasa Valtion nuorisoneuvosto
Elisa Kaaja  
Tarja Anttonen  
Suvi Tuominen Verke
Marjo Holmqvist Espoon kaupunki / nuorisopalvelut
Niina Ekstam Espoon kaupunki Nuorisopopalvelut
Nils Nordling Espoon kaupunki Nuorisopalvelut
Kirsi Hartikainen Espoon kaupunki Nuorisopalvelut
Sanna Piispanen Pirkkalan nuorisopalvelut
Anni Riskala Pirkkalan nuorisopalvelut
Sanni Karjalainen Pirkkalan nuorisopalvelut
Anna Heickell Pirkkalan nuorisopalvelut
Sara Vuori Pirkkalan nuorisopalvelut
Tatu Törmänen Espoon kaupunki / Nuorisopalvelut
Tiina Pasanen Espoon kaupunki / Nuorisopalvelut
Carina Granholm Espoon kaupunki / Nuorisopalvelut
Riikka Mykrä Espoon kaupunki / Nuorisopalvelut
Leila Koivukangas Espoon kaupunki / Nuorisopalvelut
Tiina Haronoja Sastamalan kaupunki
Tuomo Kallio Sastamalan kaupunki
Saku-Matti Lahtinen Sastamalan kaupunki
Tytti Peurala Sastamalan kaupunki
Tero Noukka Sastamalan kaupunki
Kaisa-Leea Virtanen Sastamalan kaupunki
Janne Kallio Sastamalan kaupunki
Maisa Ahvonen Sastamalan kaupunki
Kirsti Köykkä Sastamalan kaupunki
Sebastian Östman Ehkäisevä päihdetyö Ehyt ry
Tuija Auvinen Ehkäisevä päihdetyö Ehyt ry
Karin Rantala Ehkäisevä päihdetyö Ehyt ry
Minna Lehtinen Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry
Maria Hatvala Youth Agains Drugs ry
Riikka Peltola Youth agains Drugs ry
Maara Kosonen Nuori kirkko ry
Johanna Kalliomaa Osaamiskeskus Kanuuna
Marko Tiusanen  
Sanna Parkkinen Oulun ev.lut.seurakunnat
Niina Ilola Valtakunnallinen työpajayhdistys ry
Mari Ahonen-Walker Valtakunnallinen työpajayhdistys ry
Anu Laine Seurakuntaopisto
Marjo Tammisto Seurakuntaopisto
Tiia Rosnell MLL Satakunnan piiri
Matleena Niekka MLL Satakunnan piiri
Tuija Kautto Kohtaamo
Titta Korpilauri Kohtaamo
Tuomas Kärki Ruoveden kunta/ Pirkanmaan etsivän nuorisotyön koordinaattori
Mimmi Mäkinen-Kokkonen Verke
Marcus Lundqvist Verke
Juha Kiviniemi Verke
Pasi Tuominen Verke
Heikki Lauha Verke
Matti Virtasalo Luotolan Nuoret / LSKL
Päivi Syväjärvi Luotolan Nuoret ry
Anssi Ruohonen Luotolan Nuoret ry
Pirjo Nylund Kaskisten kaupunki nuorisotyö
Juha Kilpiä TIKA hanke / Seta ry
Jaana Pirskanen TIKA hanke / Seta ry
Pia Helveranta Imatran kaupunki/Nuorisopalvelut
Laura Sarjanoja Kempeleen kunta
Sanna Tauriainen Kempeleen kunta
Petri Huurinainen Kempeleen kunta
Pirjo Ranta Kempeleen kunta
Matias Jurmu Kempeleen kunta
Heidi Marjomaa-Mikkola Kempeleen kunta
Stiina Leino Kempeleen kunta
Paula Päkkilä Kempeleen kunta
Sanna Härmä Kempeleen kunta
Kaisa Alatalo Kempeleen kunta
Iina Kovalainen Imatran kaupunki
Anssi Tähtinen Hyvinkään seurakunta
Tiina-Liisa Vehkalahti Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Jonna Stenberg Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Mari-katri Lempinen Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Johanna Suutari Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Tiia Rantanen Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Essi Nopanen Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Jussi Palovaara Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Mikko Kurki Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Siri Kaila Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Mira Siekkinen Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Satu Pietilä Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Lilla Haapakoski Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Piritta Brusi Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Juha Haapamäki Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Ari Pietilä Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Laura Saartoala Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Meri Rontu Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Päivi Laukamo Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Antti Heinonen Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Jukka Etu-Seppälä Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Tiia Muriuki Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Suvi Tossavainen Tampereen kaupunki, Nuorisopalvelut
Jaana Fedotoff Osaamiskeskus Koordinaatti
Mika Pietilä Osaamiskeskus Koordinaatti
Jukka Isokangas Kirkkopalvelut ry.
Sampo Haapaniemi Kirkkopalvelut ry.
Ilmari Syrjälä Helsingin seurakuntayhtymä
Ulf Skogström Helsingin seurakuntayhtymä
Tove Dahlén Pargas stad
Emma Silén  
Joel Kronqvist  
Johanna Karlsson  
Johanna Järnström  
Anna Loukonen  
Ina Vahalahti MLL v-s:n piiri
Kirsimari Peltomäki Tampereen Kaupunki
Riikka Saloranta Piikkiön seurakunta
Noora Paakki Nyyti ry
Annu Komulainen Nyyti ry
Elisa Männistö Ylivieskan nuorisopalvelut
Niina Himanka Ylivieskan nuorisopalvelut
Piritta Majava-Niemi Ylivieskan nuorisopalvelut
Mari Murto Jelppiverkko Ylivieska
Mari Rättyä Jelppiverkko Ylivieska
Anu Junno Ohjaamo Ylivieska
Tuomo Haapala Ohjaamo Ylivieska
Virpi Hurula MLL:n Lasten ja Nuorten Kuntoutussäätiö
Elina Sinivaara Auralan Nuoret ry / Turun Tyttöjen Talo
Anu Puolanne Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Tarja Rönkkö Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Sari Lahdenperä Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Noora Mäkinen Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Maria Orrenmaa Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Jaana Valtanen Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Kati Niskala Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Mari Takamäki Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Riitta Veijola Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Päivi Ojala Kauhajoen kaupunki/ nuorisopalvelut
Virve Juuti Kauhajoen kaupunki/ nuorisopalvelut
Noora Alhainen Kauhajoen kaupunki/ nuorisopalvelut
Katja Luukaslammi Kauhajoen kaupunki/nuorisopalvelut
Enni Einola Kauhajoen kaupungin nuorisopalvelut
Heini Kiukkonen Kauhajoen kaupungin nuorisopalvelut
Anna Vilen Etsivän nuorisotyön osaamiskeskus/Espoon nuorisopalvelut
Topias Suksi Etsivän nuorisotyön osaamiskeskus/Espoon nuorisopalvelut
Terhi Lehtonen Nuoperi
Minna Heikkinen Nuoperi
Mari Pietikäinen Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Petri Koukkari Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Teemu Vähä Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Nina Granat Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Emilia Majahalme Oulun kaupunki / Nuorisopalvelut
Jenna Puuronen Oulun kaupunki/Nuorisopalvelut
Pia Niemonen Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Bea Willman Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Jussi Ontero Oulun kaupunki / Nuorisopalvelut
Markus Fabritius Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Hanna Seppälä Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Timo Pulkkinen Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Timo Tolonen  
Vikke Vilppola Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Gabriel Rautiainen Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Tiina Myllylä Oulun kaupunki / Nuorisopalvelut
Maarit Palinsaari Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Tatja Sevander Oulun kaupunki/Nuorisopalvelut
Maria Merilä Oulun kaupunki/Nuorisopalvelut
Anna-Maija Haataja Oulun kaupunki/Nuorisopalvelut
Jenna Uusitalo Oulun kaupunki/Nuorisopalvelut
Toni Hepo-oja Oulun kaupunki/ Nuorisopalvelut
Juho Ahtonen Oulun kaupunki/nuorisopalvelut
Minna Nikula Oulun kaupunki/Nuorisopalvelut
Eija Pietilä Suomen nuorisokeskusyhdistys
Heli Eischer Suomen nuorisokeskusyhdistys
Valtteri Tervala Suomen Vanhempainliitto ry
Anni-Reetta Sorell Turun kaupunki/ vapaa-aikatoimiala/ nuorisopalvelut
Liisa Reinikainen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Tilla Hietanen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Paula Väisänen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Päivi Lehtisaari Turun kaupungin nuorisopalvelut
Kerstin Paananen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Mirja teräs Turun kaupungin nuorisopalvelut
Jaana Ranta-aho Turun kaupungin nuorisopalvelut
Mika Harjula Turun kaupungin nuorisopalvelut
Anne-Marie Rautiainen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Taina Järvinen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Maarit Laurinen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Kaarina Ruusuvirta-Okur Turun kaupungin nuorisopalvelut
Riitta Manelius Turun kaupungin nuorisopalvelut
Hanna Järvenpää Turun kaupungin nuorisopalvelut
Jere Ruohonen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Ilpo Virtanen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Mona Laaksonen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Linda Opacic Turun kaupungin nuorisopalvelut
Sanna Viitamaa Turun kaupungin nuorisopalvelut
Minna Heiniö Turun kaupungin nuorisopalvelut
Amina Marouf Turun kaupungin nuorisopalvelut
Kanerva Juntti Turun kaupungin nuorisopalvelut
Minna Saarinen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Annina Lehtiö-Vainio Turun kaupungin nuorisopalvelut
Minna Sartes Turun Vapaa-aikatoimiala
Mari Kontio Turun konsernihallinto
Outi Kari-Granfors Turun konsernihallinto
Minna Sumelius Turun nuorisolautakunta
Alina Heywood Turun nuorisolautakunta
Ilona Ojala Turun Nuorisopalvelut
Janita Ruoho Turun Nuorisopalvelut
Jenni Nikula Turun Nuorisopalvelut
Ritva Jykelä Turun vapaa-aikatoimialan hallinto
Heli Veijola Turun Nuorisopalvelut
Janika Takatalo Turun nuorisolautakunta
Tiina-Mari Välilä Turun Nuorisopalvelut
Hanna-Kaisa Rantanen Turun Nuorisopalvelut
Mika Raita Turun Nuorisopalvelut
Petteri Viitamaa Turun Nuorisopalvelut
Helena Kivi Ulvilan Kaupunki/Vapaa-aikatoimi/Etsivä nuorisotyö
Janne Eräpuro Ulvilan Kaupunki/Vapaa-aikatoimi/Etsivä nuorisotyö
Nina Martin Folkhälsan
Laura Vuola Laitila-Pyhäranta 4H-yhdistys
Vilhelmiina Eriksson-Tolkki Mynämäen kunta, Nuorten työpaja
Sanna Lakso Oulun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Saija Ukkola Oulun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Jutta Pernu-Määttä OUlun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Merja Pitkänen Oulun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Karoliina Vilmi Oulun kaupunki,Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Liisa Kurtti Oulun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Heidi Rutanen Oulun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Henna Kaveri Oulun kaupunki, Perusopetus- ja nuorisopalvelut
Heli Perätalo Oulun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Anu Puhakka Oulun kaupunki, Perusopetus-ja nuorisopalvelut
Teuvo Munkki Huittisten kaupunki
Leea Naamanka DIMMI-Digitaaliset menetelmät nuorten positiivisen mielenterveyden tukemiseen-hanke
Niko Juvonen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Vesa Pohjola Turun kaupungin nuorisopalvelut
Liisa Pyykönen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Ann-Mari Hammarberg Turun kaupungin nuorisopalvelut
Ana Kuusisto Turun kaupungin nuorisopalvelut
Ville Solkinen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Jenni Härkönen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Hannele Sivonen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Toni Ekroos Turun kaupungin nuorisopalvelut
Jyrki Vuori Turun kaupungin nuorisopalvelut
Lauri Kuusela Turun kaupungin nuorisopalvelut
Taina Laaksonen Turun kaupungin nuorisopalvelut
Miia Sankari Turun kaupungin nuorisopalvelut
Hasan Habib Turun kaupungin nuorisopalvelut
Susan Mölsä Turun nuorisopalvelut
Marko Lundenius Porin kaupunki / Ohjaamo Satakunta
Hanna-Riikka Vesterholm Porin kaupunki / Ohjaamo Satakunta
Leena Koivisto Porin kaupunki / Ohjaamo Satakunta
Laura Sillanpää Mediakasvatusseura
Teija Nevalainen Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Jaana Lindholm Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Marju Puhalainen Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Marjaana Kokkonen Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Anni Häkkinen Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Ville Paatos Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Aki Vahanen Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Päivi Alakangas Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Outi Piipponen Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Markku Lähdeaho Orimattilan kaupunki / Nuorisopalvelut
Marjo Niittymäki Urjalan kunta
Markus Lohermaa Urjalan kunta
Tiina Juutilainen Urjalan kunta
Kari Rissanen Huittisten kaupunki / Nuoriso- ja liikuntapalvelut
Petteri Peltonen Lahden kaupunki / Nuorisopalvelut
Sanna Puura Etelä-Suomen aluehallintovirasto
Kaija Blom Etelä-Suomen aluehallintovirasto
Liisa Sahi Etelä-Suomen aluehallintovirasto
Tiina Mattila Etelä-Suomen aluehallintovirasto
Helena Unelius Lahden kaupunki / Nuorisopalvelut
Virpi Rantanen Lahden kaupunki, nuorisopalvelut
Kaija Hallikainen Opetus- ja kulttuuriministeriö
Emma Kuusi Opetus- ja kulttuuriministeriö
Sirpa Kalkkinen Opetus- ja kulttuuriministeriö
Mikko Cortés Téllez Opetus- ja kulttuuriministeriö
Jaana Walldén Opetus- ja kulttuuriministeriö
Samuli Pietilä Tampereen kaupunki, avo- ja asumispalvelut, Nuorten arki haltuun -hanke
Elisa Oksanen Tampereen kaupunki, avo- ja asumispalvelut, Nuorten arki haltuun -hanke
Joona Rontu Tampereen kaupunki, avo- ja asumispalvelut, Nuorten arki haltuun -hanke
Annika Korpinen Keuruun kaupungin nuorisopalvelut
Niina Savilahti Keuruun kaupungin nuorisopalvelut
Tanja Mäkelä Keuruun kaupungin nuorisopalvelut
Riikka Wallin Metropolia AMK / Osuma - Osallistamlla osaamista -hanke
Tapio Siukonen Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Marjatta Saikkonen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Marianne Kallio Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Laura Väisänen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Kirsi Alastalo Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Marin Tuulemets Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Anna-Bodil Boe Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Carita Hänninen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Anne-Mari Ojanperä Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Hanne Kortelainen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Tuuli Rissanen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Leena Kautto-Koukka Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Tanja Drabczyk Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Hilla-Maria Herranen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Risto Kähkönen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Seppo Pohjolainen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Esa Linna Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Jarkko Pihlaja Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Janne Matilainen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Jani Autio Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Janos Lak Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Satu Paasonen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Piia Pakarinen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Pia Santa Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Minna Arola Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Katariina Soanjärvi Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Laura Lehto Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Marita Räisänen Jyväskylän kaupunki, nuorisopalvelut
Timo Marjusaari Halsuan 4H-yhdistys
Satu Heinonen Sievin seurakunta
Hanna Majabacka Turun Tyttöjen Talo
Kaisa Kilpeläinen Turun Tyttöjen Talo
Henna Koivunen Auralan nuoret ry. / Turun Tyttöjen Talo
Nina Pietikäinen Turun Tyttöjen Talo
Adonika Ellä Turun Tyttöjen Talo
Maiju Räsänen Jyväskylän kaupunki/Nuorisopalvelut/Kasvun maisema -hanke
Anne Liukkonen Jyväskylän kaupunki/Nuorisopalvelut/Kasvun maisema -hanke
Kaisa Thessler Jyväskylän kaupunki/Nuorisopalvelut/Kasvun maisema -hanke
Eeva Willberg Jyväskylän kaupunki/Nuorisopalvelut/Kasvun maisema -hanke
Minna Rauas Pälkäneen kunta
Christian Wentzel Aseman Lapset ry
Noora Haaja Helsingin Diakonissalaitos  Amigo mentorointi
Mikko Mäkelä Kirkon kasvatus ja perheasiat
Maria Ansamaa Valkeavuoren koulu/Kaarina
Santeri Jaakkola Kotimäen koulu/Kaarina
Tytti Kankaristo Kaarinan nuorisopalvelut
Anu Tuominen Kaarinan nuorisopalvelut
Patrik Blomqvist Kaarinan nuorisopalvelut
Dzevad Dzebo Kaarinan nuorisopalvelut
Tiina Toivola Kaarinan nuorisopalvelut
Annika Ranta Kaarinan nuorisopalvelut
Jari Nuutinen Kaarinan sosiaalipalvelut/Perhekeskus
Kati Koskinen Kaarinan nuorisopalvelut
Esa Kanerva Kaarinan nuorisopalvelut
Juha Haanpää Kaarinan nuorisopalvelut
Marika Ahonniska Sievin kunta
Emmi Huhtanen Mediakasvatusseura ry.
Sonja Hernesniemi Mediakasvatusseura ry.
Patrik Mattsson  
Bosse Ahlgren Kemiönsaaren kunta
Jaana Eriksson  
Pamela Smeds Pietarsaaren kaupunki
Tiina Höylä-Männistö Pietarsaaren kaupunki
Saija Tastula Pietarsaaren kaupunki
Kenneth Huumarsalo Pietarsaaren kaupunki
Mari Hyttinen Suomen NNKY-liitto
Vaula Hacklin Suomen NNKY-liitto
Anne Pönni Suomen NNKY-liitto
Kati Taipale Voimasiskot / Suomen NNKY-liitto
jorma Nousiainen Hangon kaupunki/nuorisotoimi
Karita Wendelin Hangon kaupunki/nuorisotoimi
Ulf Wiberg Hangon kaupunki/nuorisotoimi
Jenna Pulkkinen Hangon kaupunki/nuorisotoimi
Cia Holm Hangon kaupunki/nuorisotoimi
Taija Selin Hangon kaupunki/nuorisotoimi
Marjut Vihervuori Hangon kaupunki/ nuorisotoimi
Mats Nyström Hangon kaupunki/nuorisotoimi
Mia Niemelä Punainen Risti Helsingin ja Uudenmaan piiri
Aarne Toivonen Opetushallitus
Ieva Silinevica Opetushallitus
Hilma Ruokolainen Opetushallitus
Kati Inkinen Opetushallitus
Mauri Uusilehto Opetushallitus
Tiina Salomäki Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Sami Yli-pihlaja Ylöjärven kaupunki
Hanna Määttänen Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Tiina Siren Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Miia Smolander Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Josefiina Nousiainen Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Maiju Lamminmäki Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Tanja Kauppinen Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Carita Rantanen Ylöjärven kaupunki, nuorisopalvelut
Emmi Hituri Askolan kunta
Mia Stengård Askolan kunta
Minna Lottanen Askolan kunta
Krista Virtanen Koulutuskeskus Salpaus
Naana Marttila Koulutuskeskus Salpaus
Anu Varpenius Koulutuskeskus Salpaus
Paula Tervamäki Koulutuskeskus Salpaus
Johanna Tuliainen Koulutuskeskus Salpaus
Marko Laitinen Riihimäen kaupunki
Janni Truhponen Riihimäen kaupunki
Tuomas Puhakainen Riihimäen kaupunki
Sari Lähdeniemi Riihimäen kaupunki
Heidi Lindroos Riihimäen kaupunki
Heikki Leväniemi Riihimäen kaupunki
Irina Schutskoff Kangasalan kaupunki/kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut
Petra Valli Kangasalan kaupunki/kultuuri- ja vapaa-aikapalvelut
Marjaana Rosenqvist-Valaja Kangasalan kaupunki/Kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut
Marketta Huuhtanen Kangasalan kaupunki/kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut
Tytti Eromäki-Heino Kangasalan kaupunki/kuttuuri- ja vapaa-aikapalvelut
Katri Frilander Kangasalan kaupunki/Kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut
Reetta Möller Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Kirsi Pekkanen Etelä-Suomen aluehallintovirasto
Tiia Bucovschi Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Petteri Piirainen Nuoriso- ja Liikunta-alan asiantuntijat ry
Ritva Saarikettu Nuorisokeskus Villa Elba
Reija Wacklin Nuorisokeskus Villa Elba
Kati Paasila Nuorisokesks Villa Elba
Heli Lehto Nuorisokeskus Villa Elba
Catarina Silvander Nuorisokeskus Villa Elba
Anu Mäkinen Etsivän nuorisotyön osaamiskeskus/Espoon kaupunki
Marjukka Mikola  
Ronja Turkka Live Palvelut
Krista Blomqvist Työttömien ay-jäsenten tukiyhdistys
Jenni Rahkonen Tatsi ry
Ville Kukkurainen Nuorten Palvelu ry
Pauliina Lampela Nuorten Palvelu ry
Maarit Laakso Nuorten Palvelu ry
Veera Suhonen Nuorten Palvelu ry
Noora Silvennoinen Nuorten Palvelu ry
Pauliina Timonen-Turtiainen Nuorten Palvelu ry
Marja Pakarinen Nuorten Palvelu ry
Jani-Markus Heinola Nuorten Palvelu ry
Henriikka Strengell Nuorten Palvelu ry
Ilkka Puomilahti Nuorten Palvelu ry
Pirita Laiho Stadin Nuorisoseurat
Riina Kylmälahti Suomen Nuorisoseurat
Henna Liiri Suomen Nuorisoseurat
Iija Filén Suomen Nuorisoseurat ry
Nazia Asif Suomen Nuorisoseurat
Teija Nikkari Suomen Nuorisoseurat
Mirka Lähdeniemi Suomen Nuoriso-opisto
Joonas Pokkinen Suomen Nuorisoseurat
Judit Kemppilä Suomen Nuorisoseurat
Jussi Kaijankangas Suomen Nuorisoseurat
Noora Nousiainen-Seppänen Suomen Nuoriso-Opisto
Katri Mäkisalo Suomen Nuorisoseurat
Jussi Salmi Suomen Nuorisoseurat
Emmi Saikkonen Suomen Nuorisoseurat
Toni Sutinen Suomen Nuorisoseurat
Milla Raatikainen Suomen Nuorisoseurat
Tatu Parviainen Suomen Nuorisoseurat
Elle Syväjärvi Suomen Nuorisoseurat
Aija Järvenpää Kaustisen kunta
Maritta Rihu Kouvolan kaupungin nuorisopalvelut
Esko Lavonen Kouvolan kaupungin nuorisopalvelut
Jenna Lampinen Kouvolan kaupungin nuorisopalvelut
Camilla Metsäranta Kouvolan kaupungin nuorisopalvelut
Tuula Soininkallio Kouvolan kaupunkin nuorisopalvelut
Jennika Tuomola Pornaisten kunta
Anne Partanen Pornaisten kunta
Kati Saukkonen Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Annastiina Jansen Turun Kaupunkilähetys ry
Vanessa Peitilä Turun Kaupunkilähetys ry
Anne-Mari Alanko Turun Kaupunkilähetys ry
Liisa Love Turun Kaupunkilähetys ry
Päivi Rouvali Turun Kaupunkilähetys ry
Sari Heino Turun Kaupunkilähetys ry
Kaisa Orblin Turun Kaupunkilähetys ry
Janne Littunen Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Nina Vehkakoski NAL Riihimäki
Jenny Ranta Nal Riihimäki
Hanna Juutikka Nal Riihimäki
Sami Hyvönen Helsingin kaupunki, Nuorisopalvelut / NTR
Tytti Punkka Helsingin kaupunki, Nuorisopalvelut / NTR
Anki Herlin Helsingin kaupunki, Nuorisopalvelut / NTR
Bertta Koivisto Lapuan kaupungin nuorisopalvelut
Tanja Koivula Lapuan kaupungin nuorisopalvelut
Samuli Taivalmaa Lapuan kaupungin nuorisopalvelut
Mikko Huttunen Seurakuntaopisto/ Liito-hanke
Mikael Isoaho Työttömien ay-jäsenten tukiyhdistys ry
Tanja Konttinen  
Kai Mathias Nuorisotutkimusverkosto
Tanja Konttinen Nuorisotutkimusseura
Ville Eerikäinen Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Nuorisoalan tutkimus- ja kehittämiskeskus Juvenia
Antti Rantaniva Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Nuorisoalan tutkimus- ja kehittämiskeskus Juvenia
Heikki Kantonen Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Nuorisoalan tutkimus- ja kehittämiskeskus Juvenia
Jussi Ronkainen Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Nuorisoalan tutkimus- ja kehittämiskeskus Juvenia
Jarmo Rinne Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Nuorisoalan tutkimus- ja kehittämiskeskus Juvenia
Riina Hämäläinen Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Nuorisoalan tutkimus- ja kehittämiskeskus Juvenia
Terhi Savolainen NAL Lahti ry
Noora Kuutti NAL Lahti ry
Krista Jokela Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Päivi Härkönen Lempäälän kunta
Camilla Ahlfors Akaan kaupunki/Nuorisopalvelut
Milla Huovinen Akaan kaupunki/Nuorisopalvelut
Sari Laaki Akaan kaupunki/Nuorisopalvelut
Annakaisa Onatsu Ortodoksisten nuorten liitto ONL ry
Maria Kauppila Ortodoksisten nuorten liitto ONL ry
Anna Kasdaglis Ortodoksisten nuorten liitto ONL ry
Sirja Westman Myrskylän kunta
Mona Virta Myrskylän kunta
Mia Syysnummi Lastenliitto ry
Saana Palamaa Osallisuuden osaamiskeskus / Kehittämiskeskus Opinkirjo
Mikko Varesmaa Avartti-säätiö
Ulla Keskinen Tampereen Messukylän seurakunta
Ari Inkinen Suomen NMKY:n Liitto
Maija-Sisko Kauppila Avartti-säätiö
Jukka Ruotsalainen Avartti-säätiö
Rea Poikonen Rauman kaupunki/nuorisopalvelut
Jessina Vastamäki Rauman kaupunki/nuorisopalvelut
Tatjana Leppänen Rauman kaupunki/nuorisopalvelut
Marjo Jasu Rauman kaupunki/nuorisopalvelut
Ria-Leena Widqvist Rauman kaupunki/nuorisopalvelut
Sanna-Leena Jokinen Rauman kaupunki/nuorisopalvelut
Heidi Kokkonen SPR
Noora Mantere Laitilan Kaupunki
Tuomas Kankaanpää Laitilan Kaupunki
Taija Elste-Ranta Vuosaaren srk
Kati Myyryläinen Etelä-Suomen aluehallintovirasto
Anki Hellberg-Sågfors Luckan - På samma linje
Jennika Salonen Nousiaisten kunta
Henna Isotalo Nousiaisten Kunta
Jenni Aaltonen Hausjärven kunta
Sirja Oinas Ranuan srk
Jaana Lehtinen Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Maria Valta Tammelan kunta
Carita Keronen Tammelan kunta
Linda Mård Länsi- ja Sisä-Suomen aluehallintovirasto
Niclas Risku Lounais-Suomen aluehallintovirasto
Arja Randell Lounais-Suomen aluehallintovirasto
Carol Helenius Espoon kaupunki/Nuorisopalvelut
Mira Honkaniemi Espoon kaupunki/Nuorisopalvelut
Perttu Ahonen Espoon kaupunki/Nuorisopalvelut
Tuomas Rapp Espoon kaupunki/Nuorisopalvelut
Martti Härmä Pelastakaa Lapset ry
Elina Kujala Pelastakaa Lapset ry
Antti Järventaus Pelastakaa Lapset ry
Lauri Sundberg Pelastaakaa Lapset ry
Helka Otsolampi Suomen Partiolaiset – Finlands Scouter ry
Kaisa Leikola Suomen Partiolaiset – Finlands Scouter ry
Sanna Voutilainen Lounais-Suomen Martat
Pia Niemonen Lounais-Suomen Martat
Anu Palander Espoon Kaupunki/ nuorisopalvelut
Janne Juola Espoon Kaupunki / Nuorisopalvelut
Sole Silfverberg Espoon Kaupunki/ nuorisopalvelut
Juha Laakso Espoon kaupunki/nuorisopalvelut
Anne Rinnetmäki Porin kaupunki /Step by step-hanke
Erja Lehtonen Porin kaupungin sivistyskeskus/ Kulttuuritalo Annis/ step by step-hanke
Antti Kaunisto Porin kaupunki/ Kulttuuritalo Annis
Taru Peura Porin kaupunki/step by step-hanke
Anne Rantala Porin kaupunki/step by step-hanke
Jan-Rafael Impola Porin kaupunki/Kulttuuritalo Annis
Petri Varis Äänekosken kaupunki nuorisopalvelut
Mika Inkeroinen Äänekosken kaupunki nuorisopalvelut
Tuukka Vuorinen Äänekosken kaupunki nuorisopalvelut
Elina Huuskola Äänekosken kaupunki
Erja Paso-Hietala Haapaveden Opisto
Mika Hemmilä Haapaveden Opisto
Sini Hemmilä Haapaveden Opisto
Päivi Peerla Ähtärin kaupunki / Nuorisotoimi
Sini Tuuri Alavuden kaupunki/nuorisopalvelut
Jessica Hakala Alavuden kaupunki/nuorisopalvelut
Mervi Rintamäki Alavuden kaupungin nuorisopalvelut
Sirpa Yritys Alavuden 4H-yhdistys
Sanni-Maiju Kantoniemi Töysän 4H-yhdistys ry
Annukka Salminen Kunta
Sanna Kämppi 4H-Yhdistys
Hanna Toivainen Nicehearts
Tuija Nissinen Omat avaimet-projekti/Mielenterveyden keskusliitto
Johanna Kainulainen Omat avaimet-projekti/Mielenterveyden keskusliitto
Anne Kukkonen Omat avaimet-projekti/Aspa-säätiö
Anna Pöllönen Omat avaimet-projekti/Mielenterveyden keskusliitto
Nuppu Soanjärvi Osaamiskeskus Vahvistamo
Marika Vartiainen Osaamiskeskus Vahvistamo
Saija Himanka Osaamiskeskus Vahvistamo
Saija Bågman Äänekosken kaupunki nuorisopalvelut
Ulla Lehtolainen Äänekosken kaupunki nuorisopalvelut
Pauliina Koljonen Äänekosken kaupungin nuorisopalvelut
Ariela Tuikkanen ariela.tuikkanen@aanekoski.fi
Raija Liimatainen Äänekosken kaupungin nuorisopalvelut
Ella Niini Suomen Setlementtiliitto ry
Ville Kujanpää Suomen Setlementtiliitto ry
Anu Lappalainen Nuorten Ystävät ry/ Paikka auki
Marjo Kolehmainen Humanistinen ammattikorkeakoulu
Aapo Kivenmaa Kokemäen kaupunki
Anu Lappalainen Paikka auki / Nuorten Ystävät
Ira Mattila Paikka auki / Nuorten Ystävät
Annukka Manninen Otavan Opisto
Anni Susineva Hivpoint
Maria Oinonen Hivpoint
Anne Ahlefelt Luckan rf. - På samma linje -projektet
Emmi Uutela Plan International Suomi
Maarit Honkonen-Seppälä Humanistinen ammattikorkeakoulu
Minna Rajalin Humanistinen ammattikorkeakoulu
Tiina Heimo Humanistinen ammattikorkeakoulu
Mia Lemberg Paimion kaupunki
Jussi Kukkola Suomen Ammattiliittojen Keskusjärjestö SAK
Seppo Soine-Rajanummi Suomen Syöpäyhdistys
Hanna Louhivesi  
Erja Brusila  
Tanja Gluschkoff Suomen Syöpäyhdistys
Pasi Savonmäki Keski-Suomen ELY-keskus/Kohtaamo
Johanna Käppi Kaarinan seurakunta
Minna Hamarila Kaarinan seurakunta
Jens Salama Kaarinan seurakunta
Maarit Iso-Jaakkola Humppilan kunta
Kimmo Hölkki Osaamiskeskus Kanuuna
Katriina Rauman Uudenkaupungin nuorisopalvelut
Kristiina Anttila Koordinaatti
Heidi Leppäkari Koordinaatti
Pirjo Kovalainen Oulun kaupunki
Riina Papinaho Koordinaatti
Tuija Stark Kankaanpään opisto
Hannele Myllymäki Kankaanpään opisto
Jere Vähäsarja Alajärven Kaupunki / Sivistystoimi / Nuorisopalvelut
Oskari Viitakangas Alajärven Kaupunki / Sivistystoimi / Nuorisopalvelut
Tatu Tossavainen Loisto setlementti ry
Minna Okkeri Keravan Nuorisopalvelut
Pekka Järvinen Keravan Nuorisopalvelut
Markus Lummi Keravan Nuorisopalvelut
Satu Velasco Keravan Nuorisopalvelut
Ella Helminen Keravan Nuorisopalvelut
Tara Kauppinen Keravan Nuorisopalvelut
Petra Alamäki YMCA Turku
Jukka Viljanen Tampereen yliopisto/ALL-YOUTH hanke
Heta Heiskanen Tampereen yliopisto/ALL-YOUTH hanke
Niina Meriläinen Tampereen yliopisto/ALL-YOUTH hanke
Merja Kuukka 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Taina Parkkulainen 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Viola Tarujärvi 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Päivi Kiviranta 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Riina Markkola 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Jaana Ojala 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Raija Rintakallio 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Essi Huhtamäki 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Janina Mäkinen 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Pirjo Hämynen 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Tanja Näätänen 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Maija Himanka 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Mia Väänänen 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Mirja Mertala 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Emilia Kotiaho 4H-toimihenkilöliitto 4H-THL ry
Jari Raikunen Aseman Lapset ry
Nina Liuko Aseman Lapset ry
Riikka Koskela Aseman Lapset ry
Eliisa Ahlstedt Aseman Lapset ry
Tuire Heino Aseman Lapset ry
Mikko Riiheläinen  
Taina Viikari Aseman Lapset ry
Samuel Meijer Aseman Lapset ry
Anne Toivonen Aseman Lapset ry
Mika Rouvinen Aseman Lapset ry
Taru Oikarinen Aseman Lapset ry
Mauri Mujunen Aseman Lapset ry
Inka Talvitie  
Niilo Karjalainen  
Minna Lahtela Aseman Lapset ry
Iina Juntunen Aseman Lapset ry
Christian Wentzel Aseman Lapset ry
Hannamari Marttio Aseman Lapset ry
Päivi Venäläinen Nuori Taide / Lasten ja nuorten taidekeskuksen säätiö
Aurora Salomaa Nuori Taide / Lasten ja nuorten taidekeskuksen säätiö
Henna Väänänen Aivovammaliitto ry
Anni Heinonen Aivovammaliitto ry
Juulia Hutri Plan International Suomi
Riitta Autiomäki Lappeenrannan nuorisotoimi
Elisa Kivinen Lappeenrannan nuorisotoimi
Lasse Piira Lappeerannan nuorisotoimi
Nina Laine Lappeenrannan nuorisotoimi
Sirpa Räikkönen Lappeenrannan nuorisotoimi
Mirja Määttä Kohtaamo (ESR)
Vesa Laakso Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Jari Kaulio Naantalin kaupunki/nuorisopalvelut
Kristiina Kallinen Suomen Kristillinen Ylioppilasliitto
Päivi Antila Allianssi
Anna Enbuske Allianssi
Riikka Helminen Allianssi
Susanne Salo Allianssi
Tiina Hokkanen Allianssi
Heta Hölttä Allianssi
Seija Karvonen Allianssi
Jonna Laitinen Allianssi
Jarkko Lehikoinen Allianssi
Joel Linnainmäki Allianssi
Minna Martikainen Allianssi
Rico Martikainen Allianssi
Pauliina Meskus Allianssi
Anna Munsterhjelm Allianssi
Maria Nikkari Allianssi
Jada Rominus-Aho Allianssi
Silja Silvasti Allianssi
Sara Sipilä Allianssi
Vappu Turunen Allianssi
Riikka Tähkävuori Allianssi
Kirsi Uusitalo Allianssi
Virva Viljanen Allianssi
Lumi Young Allianssi
Leena Jääsaari Allianssi
Lenka Pavlicova Allianssi
Anna Tirronen  
Tiina Hietamäki Haapaveden kaupunki
Taina Kaarlela Jelppiverkko/ Haapavesi
Niko Toivola Jelppiverkko/ Haapavesi
Anne Paasonen Jämsän seudun PeLa/James Koskisen vapaapäivä
Timo Salokorpi Jämsän seudun PeLa/James Koskisen vapaapäivä
Kati Pekkarinen Silta-Valmennusyhdistys ry
Jenni Kotajärvi Kokemäen kaupunki
Tiia Laine Kokemäen kaupunki
Gun Hoikkala Folkhälsans förbund rf
Outi Linnossuo Turun ammattikorkeakoulu
Outi Rahikainen Savonlinnan Toimintakeskus ry/ Toimintatupa
Iiris Kukkola Savonlinnan Toimintakeskus ry/ Majakka
Merja Peltopuro Savonlinnan Toimintakeskus ry/ Toimintatupa
Piritta Pasuri Juupajoen kunta
Henna Ruostila Juupajoen kunta
Hanna Mithiku Nuorten Akatemia
Anni Hakolampi Pinskut
Hanna Kirjavainen Turun AMK
Amir Abdelamir European Youth Parliament - EYP Finland ry
Ida Eerola European Youth Parliament - EYP Finland ry
Mari Syväjärvi Tornion nuorisotoimi / LappiNYT-hanke
Anniina Pesonen Osaamiskeskus Vahvistamo
Katariina Ainamo Plan International Finland
Maria Halijoki Ammattiopisto Luovi
Timo Salo Ammattiopisto Luovi
Reima Luoma Someron kaupunki
Lea Ahonen Someron kaupunki
Anne Vauhkonen Someron kaupunki
Laura Tyysteri Someron kaupunki
Jussi Kolehmainen Lempäälän kunta
Tuulia Korpela Lempäälän kunta
Jari Haapasalmi Lempäälän kunta
Taru Peltoniemi Lempäälän kunta
Heli Konivuori Lempäälän kunta
Mette Puromäki Lempäälän kunta
Niklas Hjort Helsingin NMKY
Arsene Towa Helsingin NMKY
Iita Turkka Helsingin NMKY
Jenny Ferm Helsingin NMKY
Mona Kaverinen Helsingin NMKY
Tessa Sarkima Helsingin NMKY
Nina Währn Helsingin NMKY
Tiina Hukkanen Helsingin NMKY
Reetta Asikainen Helsingin NMKY
Tomi Helvelahti Helsingin NMKY
Eve Niemelä Helsingin NMKY
Joni Liikala Helsingin NMKY
Olsi Marko Helsingin NMKY
Tiia Soininen Helsingin NMKY
Anna Penttinen Helsingin NMKY
Anna Sainio Lohjan kaupunki
Jenni Laaksonen Lohjan kaupunki
Jouni Silventoinen Lohjan kaupunki
Lotta Säde Lohjan kaupunki
Taisto Soini Lohjan kaupunki
Jimi Kiviniemi Lohjan kaupunki
Nelli Taskinen Lohjan kaupunki
Anni Juntunen Lohjan kaupunki
Sami Enojärvi Lohjan kaupunki
Helena Sipiläinen Lohjan kaupunki
Mia Lankinen Lohjan kaupunki
Ulllamarja Kontiainen Kankaanpään nuorisotoimi
Mervi Alitalo Kankaanpään kaupunki nuorisotoimi
Terhi Lehikoinen Kankaanpään kaupunki, nuorisotoimi
Noora Kuuskoski Kankaanpään kaupunki, nuorisotoimi
Henriikka Latvanen Helsingin NNKY ry
Nana Stenius Helsingin NNKY ry
Mia Lehtiniemi Nuorisopalvelut Lahti
Terhi Törnroos Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Elina Karstila Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Saija Tynkkynen Lahden Nuorisopalvelut
Senni Moilanen Nuorten mielenterveysseura - Yeesi ry
Noora Nurminen Nuorten mielenterveysseura - Yeesi ry
Erika Karstinen Nuorten mielenterveysseura - Yeesi ry
Enni Happonen Nuorten mielenterveysseura - Yeesi ry
Kaisa-Lena Rauharinne Naantalin kaupunki
Anni Rahkonen Ammattiopisto Tavastia
Janne Kuisma Ammattiopisto Tavastia
Emilia Knaapi Kokoomusnuoret
Sari Palomäki-Raitala Loimaan 4H-Yhdistys ry
Eeva Kattelus Loimaan 4H-Yhdistys ry
Yasin Asgari Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Jenna Ahlqvist Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Jessika Axelsson Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Iiro Nikkola Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Elisa Paavola Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Tanja Kuusela Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Kaisa Koski Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Johanna Paananen Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Tiia Hyttinen Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Maisa Heinonen Salon kaupunki/ nuorisopalvelut
Tiia Maikkula-Moilanen Oulun kaupunki, oppilas- ja opiskelijahuollonpalvelut
Nina Sassali Oulun kaupunki, oppilas- ja opiskelijahuollonpalvelut
Petri Happonen Joensuun kaupunki
Petri Helmi Naantalin kaupunki/Nuorisopalvelut
Marjo Ohenoja Iin kunta
Outi Hedemäki Meriva sr
Katja Suominen Tukenasi.fi – Turun Kaupunkilähetys ry
Karoliina Korhonen Varsinais-Suomen mielenterveysomaiset - FinFami ry
Sara Taskinen Varsinais-Suomen mielenterveysomaiset - FinFami ry
Katja Laine Tukenasi.fi – Turun Kaupunkilähetys ry
Anu Heikkilä Seinäjoen Nuorisopalvelut
Tarja Niemistö Seinäjoen Nuorisopalvelut
Marika Kiukkonen Seinäjoen Nuorisopalvelut
Veera Rinta-Porkkunen Seinäjoen Nuorisopalvelut
Toni Lahtela Seinäjoen Nuorisopalvelut
Raija Hemminki Seinäjoen Nuorisopalvelut
Raisa Mäkynen Seinäjoen Nuorisopalvelut
Jari Lehto Seinäjoen Nuorisopalvelut
Mari Katajamäki Seinäjoen Nuorisopalvelut
Minna Koivuluoma Seinäjoen Nuorisopalvelut
Katja Ruotsalainen Seinäjoen Nuorisopalvelut
Henna Saunamäki Seinäjoen Nuorisopalvelut
Marika Eromäki Seinäjoen Nuorisopalvelut
Päivi Kandolin Seinäjoen Nuorisopalvelut
Jaakko Vainionkulma Seinäjoen Nuorisopalvelut
Anna-Maria Salminen Mynämäen kunta Liikunta-ja nuorisotoimi
Sanna Valkeemäki Seinäjoen Nuorisopalvelut
Anki Sirola Kännikapina/Raittiuden Ystävät ry
Markku Lukkariniemi Tornion kaupunki/nuorisotoimi
Reija Nurkkala Tornion kaupunki, nuorisotoimi
Elina Viisanen Tornion kaupunki / Nuorisotoimi
Johanna Kallio Tornion kaupungin nuorisotoimi
Aliisa Sakko Tornion kaupunki, nuorisotoimi
Sini Moberg Äänekosken kaupunki Nuorisopalvelut
Riitta Lukkarinen Naantalin kaupunki
Taru Tahvanainen Riveria
Hanna Kujanpää Isonkyrön kunta
Sini Penttala Isonkyrön kunta
Anne Mariapori Nuorten Ystävät
Päivi Koivisto Nuorten Ystävät
Päivi Hietikko Nuorten Ystävät
Elina Marjamäki Osaamiskeskus Vahvistamo
Katri Peräaho Osaamiskeskus Vahvistamo
Marja Snellman-Aittola Osaamiskeskus Vahvistamo
Merja Ahtikari Suomen Diakoniaopisto
Sampo Anttila Vihdin kunnan nuorisopalvelut
Nikke Karppinen Vihdin kunnan nuorisopalvelut
Hannamari Merra Vihdin kunnan nuorisopalvelut
Susanna Saloranta Keravan Nuorisopalvelut
Niko Isokoski Keravan Nuorisopalvelut
Jari Päkkilä Keravan Nuorisopalvelut
Ronja Roms Sipoon kunta
Minna Pudas Pornaisten kunta
Mika Savolainen Nuori kirkko ry
Eeva-Liisa Tilkanen Nuorten Suomi ry
Tea Saraskari Lahden kaupungin nuorisopalvelut
Marko Mustonen Raision kaupunki nuorisopalvelut
Daniel Iivonen Raision kaupunki nuorisopalvelut
Nina Hilander Raision kaupunki nuorisopalvelut
Tommi Mannelin raision kaupunki/nuorisopalvelut
Armi Nitovuori Tornion Kaupunki Nuorisotoimi
Matias Kotaniemi Pöytyän kunta
Millamaari Hämäläinen Asikkalan kunta
Henna Rautavuo-Hätönen Asikkalan kunta
Susanna Liikaluoma Asikkalan kunta
Tanja Kandén Asikkalan kunta
Maija Hietala Elämäni Sankari ry
Laura Oksanen Itä-Suomen AVI / Opetus- ja kulttuuritoimi
Kalle-Pekka Mannila Lounais-Suomen Partiopiiri ry
Jaakko Lehtolainen Seinäjoen nuorisopalvelut
Tarja Krum Finlands Svenska Idrott
Riikka Rusanen Sipoon kunta
Hanne-Maari Korhonen Kemin kaupunki nuorisotyö
Joonas Isoaho Kemin kaupunki nuorisotyö
Senja Linnainmaa Lasten Kesä ry
Miitta Riekki Lasten Kesä ry
Abdirisak Ibrahim Turun NMKY -YMCA Turku
Olli Toivonen Turun NMKY - YMCA Turku
Juha Virtanen Suomen YMCA:n liitto ry
Ida Johansson Suomen YMCA:n liitto ry
Sanna Järvensivu Nuorisokeskus Marttinen
Pekka Penttinen XAMK
Merja Kylmäkoski Humak
Johanna Ollila  
Mika Piipponen Osaamiskeskus Vahvistamo
Emilia Nikkinen Osaamiskeskus Vahvistamo
Hanne Munter  
Samo Sorjonen  
Sari Tuomivaara  
Jessica Tolvanen  
Kim Kannussaari  
Anni Susineva Hivpoint
Sami Renberg Turun kaupunki/vapaa-aikatoimiala/nuorisopalvelut
Jaana Petäjoki Turun kaupunki/vapaa-aikatoimiala/nuorisopalvelut
Heidi Rosbäck Nuorten Akatemia / Osallisuuden osaamiskeskus
Kaisa Lähteenmäki Euran kunta
Markus Kosunen Euran kunta
Marika Tiira Euran kunta
Hemmo Rättyä Kohtaus ry/Niko-97-hanke
Satu Lekola Kohtaus ry/LiveKohtaus-hanke
Heikki Tani Kohtaus ry/LiveKohtaus-hanke
Siiri Mäkelä Suomen 4H-liitto
Virpi Skippari Suomen 4H-liitto
Tuija Saarimäki Suomen 4H-liitto
Anna-Kaisa Valaja Suomen 4H-liitto
Marjaana Liukko Suomen 4H-liitto
Hilkka Näse Suomen 4H-liitto
Sara Koiranen  
Antti Ainola  
Suvi Puttonen  
Vertti Silver  
Otto Kuivisto  
Noora Kankare  
Jarna Pahlberg  
Katri Hahl  
Elina Jalonen Suomen Punainen Risti
Timo Kyllönen Suomen Punainen Risti
Marina Stubb Suomen Punainen Risti
Kirsi Salo Suomen Punainen Risti
Marja Peltola Helsingin yliopisto
Heta Mulari Nuorisotutkimusverkosto
Kaisa Vehkalahti  
Anne Välimaa Valtakunnallinen työpajayhdistys ry
Katja Uustalo Valtakunnallinen työpajayhdistys ry / Etsivän nuorisotyön osaamiskeskus
Julia Parkko Partion Nuorisoalan Osaamiskeskus
Timo Sinivuori Partion Nuorisoalan Osaamiskeskus
Ilari Väänänen PKS Nuorisoasunnot ry/Oma plääni -valmennus
Mia Kumpulainen PKS Nuorisoasunnot ry/Oma plääni -valmennus
Henry Frilund  
Johannes Paljakka  
Victoria Korpi-Del Toro  
Jenna Selenius  
Elisabeth Kauremaa  
Doha El Alami  
Ville Ukkola Näkövammaisten liitto
Liisa-Maija Verainen Lihastautiliitto ry
Marju Teinikivi Neuroliitto ry
Börje Hanhikoski Kuurojen liitto ry
Riikka Kaukinen Helsingin kaupunki
Eerik Niemelä Music Against Drugs ry
Sampo-Ilmari Tuhkalehto Music Against Drugs ry
Iiris Hynönen Suomen opiskelijakuntien liitto - SAMOK
Henna Pursiainen Allianssi
Ilmo Jokinen Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry
Evianna Lehtipuu Suomen Nuorisosirkusliitto / Allianssi hallitus
Jessica Lerche  
Ida Kallström  
Mathilda Wrede-Jäntti  
Noora Hästbacka Nuorisotutkimusverkosto
Anton Schalin Nuorisotutkimusverkosto
Pasi Huttunen ALL-YOUTH
Niklas Wilhelmsson Oikeusministeriö
Riikka Jalonen rauhankasvatusinstituutti ry
Liban Sheikh Rauhankasvausinstituutti ry
Nora Bäckman M&M Viihdepalvelu Oy / Elokuvalisenssi
Taavi Tenhola M&M Viihdepalvelu Oy / Elokuvalisenssi
Lenita Tenhola M&M Viihdepalvelu Oy / Elokuvalisenssi
Erno Kääriäinen Suomen Setlementtiliitto ry
Anne Makkonen Setlementti Linnalan Nuoret ry
Heikki Ojala Suomen Setlementtiliitto ry
Heljä Pitkänen Suomen Setlementtiliitto ry
Silja Havu Suomen Setlementtiliitto ry
Rikhard Blomerus Setlementti Linnalan Nuoret ry
Petra Okkonen Celia
Marjo Kauttonen Celia
Minna Katela Celia
Rauna Nerelli Celia
Jarmo Laitinen Oulun kaupunki, Sivistys- ja kulttuuripalvelut, PMO/ICT
Esa Kakkuri Etelä-Pohjanmaan Opisto
Jaakko Mäkinen Etelä-Pohjanmaan Opisto
Jani Hoviaro Osaamiskeskus Kanuuna
Tarja Liljendahl Nuori kirkko ry
Villee Viljakainen Nuori kirkko
Veijo Kiviluoma Nuori kirkko
Erkki Ukkola Marttaliitto
Piia Aho Marttaliitto
Hanna Viita Marttaliitto
Päivi Känsälä Marttaliitto
Anu Gretschel Nuorisotutkimusseura ry./Nuorisotutkimusverkosto
Sami Myllyniemi Nuorisotutkimusseura ry./Nuorisotutkimusverkosto
Janne Haarala Hengitysliitto ry
Rami Prusila Suomen Golfliitto ry
Mika Hollo Suomen Golfliitto ry
Satu Punkari Janakkalan nuorisopalvelut
Kristiina Hänninen Janakkalan nuorisopalvelut
Santeri Lohi Allianssin hallitus
Sauli Taipale Nuorisotyö raiteilla/Vantaan nuorisopalvelut
Emma Kallunki Nuorisotyö raiteilla/Vantaan nuorisopalvelut
Ville Sirviö Nuorisotyö raiteilla/Vantaan nuorisopalvelut
Marja Moisala Juvenia / Xamk
Lotte Telakivi Seta ry
Jesper Lempiäinen Akava ry / Akavan opiskelijat
Veikka-Petteri Kuusisto Akava ry
Terhi Walamies Akava ry
Jaana Ignatius Akava ry
Riikka Wallin Osuma - osallistamalla osaamista / Metropolia AMK
Mai Salmenkangas Osuma - osallistamalla osaamista / Metropolia AMK
Venla Vainio Osuma - osallistamalla osaamista / Metropolia AMK
Matti Jutila Ihmisoikeusliitto
Jussi Perämäki SOSTE Suomen sosiaali ja terveys ry
Päivi Nykyri SOSTE Suomen sosiaali ja terveys ry
Tuuli Lahti SOSTE Suomen sosiaali ja terveys ry
Anni Autti SOSTE Suomen sosiaali ja terveys ry
Tiitus Uusoksa Opiskelija
Laura Heinonen Allianssi
Petteri Pietinen Aseman Lapset ry
Anu-Rohima Mylläri Aseman Lapset ry
Julia Saarholm Aseman Lapset ry
Heikki Turkka Aseman Lapset ry
Ville Koikkalainen Aseman Lapset ry
Virpi Roponen Aseman Lapset ry
Veli Vähämäki Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty ry
Nalle Velling Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty ry
Marita Minkkinen Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty ry
Heikki Wilen Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty ry
Maija Kuittinen Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty ry
Pekka Laukkanen Julkis- ja yksityisalojen toimihenkilöliitto Jyty
Hanna Karvonen Kajaanin ammattikorkeakoulu
Leea Naamanka Diakonia-ammattikorkeakoulu
Terhi Liintola Opetushallitus
Paavo Pyykkönen Opetushallitus
Ilmari Nokkonen Opetushallitus
Irmeli Karhio Opetushallitus
Suvi Vilkki Opetushallitus
Laura Niinikoski Opetushallitus
Mari Hyttinen Suomen NNKY-liitto
Juliana Laurila Suomen NNKY-liitto
Juuso Luomala Suomen Opiskelija-Allianssi - OSKU ry
Essi Miettinen Suomen Opiskelija-Allianssi - OSKU ry
Jessica Makkonen  
Tuomas Leppä  
Iivari Korkala  
Mina Storbjörk  
Amanda Stavén Nuorten Akatemia
Viivi Ylönen Nuorten Akatemia
Saara Kallio-Kokko Nuorten Akatemia
Saara Kotkaranta Mikkelin kaupungin liikelaitos Otavia (ent. Otavan Opisto)
Annukka Manninen Mikkelin kaupungin liikelaitos Otavia (ent. Otavan Opisto)
Elise Hokkanen Mikkelin kaupungin liikelaitos Otavia (ent. Otavan Opisto)
Miika Tiainen Allianssin hallitus
Katri Malmi Allianssin hallitus
Sirpa Syrjä kirkkohallitus
Suvi Lappalainen Kanuunaverkosto
Jouni Heikinheimo  
Tuula Vinko  
Laura Arikka  
Atte Airaksinen  
Katri Jussila Suomen Kristillinen Ylioppilasliitto ry
Minna Räisänen Maailmanvaihto ry
Saara Shikeben Fingo ry
Sanna Rekola Fingo ry
Virve Friman-Tiihonen Humak
Hanna-Leena Laitinen Pelastakaa Lapset Ry
Tomi Kiilakoski Nuorisotutkimusverkosto
Bashe Ali Mohamed Suomen mielenterveysseura ry
Roope Rantala Dex Viihde Oy
Timo Laaksonen Attendo Oy
Senni Rönkkö Attendo Oy
Tommi Hoikkala Nuorisotutkimusverkosto
Sinikka Aapola-Kari Nuorisotutkimusverkosto
Piritta Kähkönen Yhden Vanhemman Perheiden Liitto
Terhi Rapeli Yhden Vanhemman Perheiden Liitto / VeNyvä-hanke
Ursula Roslöf Humak
Kirsi-Leena Hotinen Humak
Saija-Riikka Louhelainen Humak
Reijo Viitanen Humak
Tarja Nyman Humak
Matti Pesola Humak
Elisa Gebhard Allianssi
Mikael Lehtonen Allianssi
Sami Blomberg Turun kaupunki
Raisa Helmiö Turun kaupunki
Tiina Toivola Kaarinan nuorisopalvelut/Nugipagu
Jenni Grönlund Kaarinan nuorisopalvelut/Nugipagu